GTM’deki yerleşik değişkenlerin tümünü etkinleştirme

Yerleşik değişkenler, Etiket Yöneticisi’nde önceden oluşturulmuş, özelleştirilemeyen ve yaygın olarak kullanılan değişkenlerdir. Etkinleştirildiklerinde kullanıcı tanımlı değişkenler gibi hem etiketlerde hem de tetikleyicilerde kullanılabilir.

Yerleşik değişkenleri aktif etmek için öncelikle “Çalışma Alanı > Değişkenler > Yapılandır” adımlarını takip ederek “Yerleşik Değişkenleri Yapılandırma” ekranına ulaşmalısınız.

Sonrasında Geliştirici Konsolu’nda aşağıdaki kodu çalıştırarak etkin olmayan tüm yerleşik değişkenleri etkinleştirebilirsiniz.

document.querySelectorAll('gtm-checkbox.ng-empty').forEach(function myFunction(element)
{
	element.click();
});

Geliştirici Konsolu Windows işletim sisteminde F12 tuşu ile açılır (Çoğu tarayıcıda bu tuş çalışır). macOS işletim sistemi için ise Google Chrome: Cmd+Opt+J ile Safari ise: Cmd+Opt+C tuşu ile açılır (Safari’de geliştirici modunu açmanız gerekir).

Eğer geliştirici Konsolu’nu açmada problem yaşarsanız tarayıcı adres çubuğuna aşağıdaki kodu yazarak aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

javascript:document.querySelectorAll('gtm-checkbox.ng-empty').forEach(function myFunction(element) { element.click(); });

Leave a reply:

Site Footer